Május 31. Társasági adóbevallás vagy a bevallást helyettesítő nyilatkozat benyújtása

Minden civil szervezetnek kötelező társasági adóbevallást vagy az azt helyettesítő egyszerűsített adónyilatkozatot (TAONY) benyújtani.
A TAONY-t akkor nyújthatja be az alapítvány, egyesület, szövetség, közalapítvány, stb. ha az adóévben nem volt vállalkozási tevékenységből származó bevétele, illetve nem is számolt el a vállalkozási tevékenységéhez kapcsolódóan költséget, ráfordítást.
Figyelni kell rá, hogy az ingatlan-hasznosítása nem a civil törvény alapján nem vállalkozási tevékenység, de mégis társasági adó bevallási kötelezettséggel jár.
Ha a szervezet elmulasztja a május 31-i határidőt, akkor a TAONY helyett TAO bevallást kell benyújtani, akkor is, ha nem volt vállalkozási, vagy ingatlangazdálkodással kapcsolatos tevékenysége.