Civil szervezetek által az idős, krónikus beteg embereknek nyújtott segítség a koronavírus-járvány idején

Tisztelt segítségre szoruló Honfitársaink!

A Békés Megyei Civil Információs Centrum összegyűjtötte a megyében lévő olyan civil szervezeteket, amelynek tagjai, önkéntesei a koronavírus-járvány idején segítséget tudnak nyújtani az idős és krónikus beteg embereknek bevásárlás, gyógyszer kiváltás, ügyintézés stb. során.

A mellékelt – folyamatosan bővülő – táblázat tartalmazza ezen a civil szervezetek adatait az Önök számára, hogy a mindennapi élet könnyebb legyen ebben a rendkívüli időszakban.

Keressék bizalommal a szervezetek kapcsolattartóit és kérjék bátran segítségüket.

Civil szervezet neve Mely településeken tud segíteni A segítségnyújtás megnevezése Kapcsolattartó neve Kapcsolattartó telefonszáma Kapcsolattartó e-mail címe
Szent Lázár Alapítvány Békés Adományok beszerzése osztása, leginkább fogyatékkal élők körében. Kovács Ildikó 06-20-286-42-66 szentlazarbekes@t-online.hu
MÁS KÉP Egyesület Békés Adományok osztása , idősek, fogyatékkal élők, romák körében. Krízisraktár üzemeltetése. Kis Ilona alelnök, Kovács Ildikó kapcsolattartó 06-20-916-48-46,
ill. 06-20-372-18-58
maskepegyesuletbekes@gmail.com
Nádasdi Kamilla Nagycsaládosokért,Hátrányos Helyzetű Nagycsaládosokért Battonya élelmiszer csomaggal segítik az idős embereket és egyéb ügyintézéssel Bunda Gáborné 06-70-334-69-28 nadasdi.alapitvany@gmail.com
Nagycsaládosok Kétsopronyi Egyesülete Kétsoprony beszélgetés online, vásárlás Krizsán Pálné 06-30-299-95-89 krizsanne.erzsi@freemail.hu
Mécses Szolgáló Közösség Egyesülete Mezőberény, Köröstarcsa, Csárdaszállás, Kamut, Murony bevásárlás, adomány kihordás, gyógyszer felíratás, kiváltás Szekeres Endréné 06-70-312-45-46 iroda@mecsesegyesulet.hu
Mozgáskorlátozottak és Hadirokkantak Gyomaendrődi Egyesülete Gyomaendrőd internetes, telefonos tájékoztatás a koronavírus miatt kialakult helyzettel kapcsolatban Gugolya Jánosné 06-30-976-66-10 mkh1@upcmail.hu
Összefogás a Jövőnkért Egyesület Medgyesegyháza, Medgyesegyháza-Bánkút, Medgyesbodzás Bevásárlás, gyógyszerkiváltás, ügyintézés. László Attila Tibor 06-70-675-98-09 laszlo.attila.tibor@gmail.com
“Boldog Otthon” Alapítvány Medgyesegyháza a 70 év felettieknek bevásárlás, ebéd kihordás, gyógyszer kiváltás Balogné Süli Beáta 06-30-663-11-64 boldogotthon.alapitvany@gmail.com
Béthel Alapítvány Békéscsaba Mentális segítségnyújtás, beszélgetés, bátorítás, életvezetési tanácsadás telefonon, mindenkit visszahívunk, így a hívás költsége nem terheli a segítség kérőt. Hajnalné Gál Edina 06-70-392-92-79 intezmenyvezeto@bethel.hu
Szeghalmi Szociális Egyesület Szeghalom Házi segítségnyújtásnyújtással kapcsolatos feladatok ellátása( Gyógyszerbeszerzés, Bevásárlás, Postai Ügyintézés) Schmidt Istvánné 06-66-371-031 bacsa.tundi@gmail.com

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.